Ayvalık

Dört bir yanı zeytin ağaçları ile çevrili Ayvalık...

Ege'nin iki yakasından kültürlerle bezenmiş, Osmanlı dönemi binaları, zeytinyağı fabrikaları, Alibey - Cunda Adası, farklı yemekleri, mükemmel denizi ve sahilleri ile Türkiye'nin en gözde beldelerinden biri olma özelliğini hala koruyor.

"Ayvalık" anlamına gelen Kidonie ismi M.Ö. 330 yılından beri süregelmekte. Bütün bu yıllar boyunca, bölgede her zaman tercih edilen bir yerleşim merkezi olmasında ise ikliminin rolü büyük, Tüm çevrede özellikle yaz aylarında sıcaklık çok artarken, Ayvalıklılar batıdan esen imbat rüzgarları ile serinleme şansına sahipler. İklim, Ege'nin kendine özgü mülayim kıyı iklimi olup, Nisan'dan başlayıp Kasım ayına kadar olan dönemde dinlenmek, denize girmek ve gezmek için şans tanır. Ayrıca, bu bölgeye özel havadaki oksijen oranının hayat uzattığı söylenir!

Şimdi Ayvalık'ın gözdesi olmaya aday yeni bir yerleşim merkezine dikkatinizi çekmek istiyoruz; Sancak Malikaneleri. Sarımsaklı Mevkii'nde inşaatı tamamlanmış olan villalarda, tüm detaylar size özel planlandı. Hem Ayvalık tarihini ve doğal güzelliklerini, hem de kendi malikanenizin özel hayatınıza vereceği keyfi aynı anda yaşayabilin diye...

Copyright ©2009 Sancak Malikaneleri - Tüm hakları saklıdır.